Show Results 2011  "Triveneto" Trophy 2011
Date: 2011-05-29
Place: Abano Terme, Italy
Judge: J.M.Bulo
Entries: 94 present (109 entries)
Results by: Mauro Favero on behalf of organisation
Pictures: Vaydee gallery
 

 

Black Males
Baby class
 

1MP CARYBDIS BALTHAZAR
(BOTERO DELLA SCIARA x CARYBDIS TALLULLAHBELLE)

2MP CARYBDIS CASTIEL
(CH ZYLAN ZAIS DEL CITONE x CH CARYBDIS CATHERINE)

3MP VEYRON DEL MONTE ASPRO
(HERO DI CASA FOX x LUNATIC LUCIE DEL MONTE ASPRO)

4P VAYDEE ORION
(VAYDEE JUNGLE BEAT x VAYDEE VALENCIA)

P TAHI-REME PICASSO
(OKSAMIT DE GRANDE VINKO x TAHI - REME ROXANA)

Black Males
Junior class
 


1MP BEST JUNIORE MYTHOS DEL RIO BIANCO
(CH. SANT KREAL ZEUS x CH. UNIKA DEL RIO BIANCO)

2MP MEGA MIND DEL RIO BIANCO
(CH. SANT KREAL ZEUS x CH. UNIKA DEL RIO BIANCO)

Black Males
Youth class
 

1 MB, BEST YOUTH MALE FOCUS SHOTGUN
(ZEDOR DEL NASI x FOCUS NEVERENDING STORY)

2 MB BRAVEHEART DEI NOBILI NATI
(TAHI REME BACARDI BAD BOY x GLAMOUR GIRL DEI NOBILI NATI)

3 MB ITALICO DEL FIORSILVA
(ITALO DEI DUE INTENTI x RAISSA RIVIEN DEL FIORSILVA)

4 MB HANNIBAL VON HUNNOTERRA
(HERO DI CASA FOX x EVA HERZIGOVA VON HUNNOTERRA)

MB CASSIO DEI DUE LAGHI
(RINKO DEI DUE LAGHI x LISANOOR DEI DUE LAGHI)

MB JUNIOR SIRIO DI PRISCONTE
(TESIRIO PRIMO DI PRISCONTE x FIFI DI PRISCONTE)

MB GOLUBAYA KROV ERMIONE
(LOTHAR DI VILLA CONTE x IRINLAND URSULA UMA)

MB IMMORTAL DEL RIO BIANCO
(QUERIDO TRISTAN DEL MONTE ASPRO x AFRIKA DEL RIO BIANCO)

MB SIRIO DI VILLA CONTE
(FEDOR DEL NASI x LUCKY DI VILLA CONTE)

MB REMIJAGUARE DERON
(PRIDE OF RUSSIA KASPIJ x REMIJAGUARE ALIDA IOLINE)

MB IULIO DEL DIAMANTE NERO
(URBANO DEL DIAMANTE NERO x PUPA DEL DIAMANTE NERO)

B NAPOLEONE VON HUNNOTERRA
(PITHON DEL MEDIANO x MAXIMUS MAGISTER VON HUNNOTERRA)

B LYONN DELLE NUVOLE NERE
(C'KIASI DELLE NUVOLE NERE x FRECCIA DELLE NUVOLE NERE)

B ENOX VON DAVID EL GRECO NERO
(PRIDE OF RUSSIA KASPIJ x OLIVIARIBEIRAGOMEZ DEL BOSCO DELLE PIANE)

disqualified GOLUBAYA KROV FARAMIR
(NEMO DI PRISCONTE x GOLUBAYA KROV BURIYA BLANSH)

Black Males
Intermediate class
 

1 ECC CAC BEST BLACK MALE DON DEL NASI
(SANT KREAL ZEUS x PRIDE OF RUSSIA DASHA)

2 ECC BLACK ADAMANT ATLAS
(CHESTER V.D. TOPFERSTADT x GLORIA BEST OF SEA)

3 ECC MASS BEST OF SEA
(ELVIS BEST OF SEA x GAYA BEST OF SEA)

Black Males
Open class
 

1 ECC RISERVA CAC BULL DI CASA GIARDINO
(RED RASCAL DEL FIORSILVA x MEERA DI CASA GIARDINO)

2 ECC QUBER DE ANDREOLI
(RON DEL FIORSILVA x DESYDORFEL DE ANDREOLI)

3 ECC VAYDEE JUST JADEN
(FEDOR DEL NASI x VAYDEE TALIS LAST TANGO)

4 ECC LION PASSO DEL LUPO DEL RAFFAELLO
(BROWN BIG JIM DEL RAFFAELLO x COME AS YOU ARE TREASURE)

Black Males
Working class
 

1 ECC CAC OBI WAN KENOBI DE GRANDE VINKO
(LEO VOM MARKISCHEN LAND x GEKATA DE VINCO IZ DOLINY DALMENOV )

2 ECC RISERVA CAC DJ DEI NOBILI NATI
(ZASKO ZORAN DEL CITONE x REIKA DEI NOBILI NATI)

3 ECC BIG BOSS VON HUNNOTERRA
(ZORDAN ZEWI DEL CITONE x MAXIMUS MAGISTER VON HUNNOTERRA)

4 ECC PRINCIPE NERO DEL MONTE ASPRO
(NITRO DEL RIO BIANCO x HAPPYLADY DEL MONTE ASPRO)

MB VAYDEE JUNGLE BEAT
(FEDOR DEL NASI x VAYDEE TALIS LAST TANGO)

Black Males
Champion class
 
1 ECC PRIDE OF RUSSIA MOXITO
(FEDOR DEL NASI x PRIDE OF RUSSIA BARRACUDA BOOMAJE)
Black Males
Black Females
Baby class
 

1 MP BEST BABY CARYBDIS CATALINA
(CH ZYLAN ZAIS DEL CITONE x CH CARYBDIS CATHERINE)

2 MP TAHI-REME PIA
(OKSAMIT DE GRANDE VINKO x TAHI - REME ROXANA)

3 P KELLY
( WILLMAX DI MONTE DEL RE' x EMILY)

Black Females
Junior class
 
1 MP PUMA DEL MONTALDO
(URBANO DEL DIAMANTE NERO x GWINETT DEL MONTE ASPRO)
Black Females
Youth class
 

1 MB EUREKA DEL NASI
(ZEDOR DEL NASI x GLORIA DEL NASI)

2 MB VANITY FAIR DEI NOBILI NATI
(VARENNE DI CASA GIARDINO x GOLDEN GOAL DEI NOBILI NATI)

REMIJAGUARE DREAM DIVA
(PRIDE OF RUSSIA KASPIJ x REMIJAGUARE ALIDA IOLINE)

4 MB SILVANITA DEL FIORSILVA
(ALE' ALAMOS DEL CITONE x SILVANA SABRINA DEL FIORSILVA)

MB MODUS OST MATRESHKA
(MODUS OST WILD WIND x MODUS OST TORPEDA)

MB FOCUS SHE'S GOT THE JACK
(ZEDOR DEL NASI x FOCUS NEVERENDING STORY)

MB ELE DEL DIAMANTE NERO
(FEDOR DEL NASI x ORCA DEL DIAMANTE NERO)

MB LISA SIMPSON DEL RIO BIANCO
(URBANO DEL DIAMANTE NERO x PRAMA DI CARMINA BURANA)

MB ZENOBIA PRADA DEL BOSCO DELLE PIANE
(ZYLAN ZAIS DEL CITONE x PADME DEL BOSCO DELLE PIANE)

B SUSHI DAKER POLAND
(PAKO DAKER x LUNA DAKER)

Black Females
Intermediate class
 

1 ECC INVIDIA DEL RIO BIANCO
(QUERIDO TRISTAN DEL MONTE ASPRO x AFRIKA DEL RIO BIANCO)

2 ECC CITTA DEL DIAMANTE NERO
(FEDOR DEL NASI x OLLYBEE DEL DIAMANTE NERO)

3 ECC GOLDENEYE VON HUNNOTERRA
(VARENNE DI CASA GIARDINO x ELEGANCE EBONY VON HUNNOTERRA)

Black Females
Open class
 



1 ECC CAC GAINDYKE ELL'S BELLS
(ALE' ALAMOS DEL CITONE x GAINDYKE MARTINI)

2 ECC RISERVA CAC FAVOLA DELLE FEDELI OMBRE
(KING DEL BOSCO DELLE PIANE x BLADETASHA)

3 ECC LULLABY DEL MONTALDO
(FEDOR DEL NASI x CARYBDIS DOMIZIA)

4 ECC DAFNE
(KAISER DEL NASI x EVITAGIOYS DI CAMPOVALANO)

ECC LESTRIS DI COLDICANIA
(PATHOS DELLE QUERCE NERE x BRUNELLA DI COLDICANIA)

ECC BEA
(LOMAX PACHINO DEL FIORSILVA x RENE' DEL FIORSILVA)

ECC YECATE DEI DUE LAGHI
(BEYDIDO DEI DUE LAGHI x INKA DEI DUE LAGHI)

MB RUBY DEL VERDIANO
(IRON DEL VERDIANO x TRACY DEL VERDIANO)

Black Females
Working class
 


1 ECC BEST BLACK FEMALE O'FINITY KING OF DARKNESS

(CAYA JARED x CAYA VESTA)

2 ECC RISERVA CAC MIRASHARON DEI NOBILI NATI
(RON DEL FIORSILVA x NOBLESSE DEI NOBILI NATI)

3 ECC PRINCIPESSA D' OMBRA DEL MONTE ASPRO
(NITRO DEL RIO BIANCO x HAPPYLADY DEL MONTE ASPRO)

4 ECC KALI' DI CASA FOX
(ZORDAN ZEWI DEL CITONE x ESTER DI CASA FOX)

ECC EVAKANTRED DEL RIO BIANCO
(URBANO DEL DIAMANTE NERO x OTERO HANIRED DEL RIO BIANCO)

ECC VAYDEE JAMAICA
(FEDOR DEL NASI x VAYDEE TALIS LAST TANGO)

ECC RUNA RUBY DI CAMPOVALANO
(FERRO FARRAH GOMEZ DI CAMPOVALANO x RED RUBY FARAH DI CAMPOVALANO)

Black Females
Champion class
 
1 ECC DUCHESS DUSH SQUASH VON DOCKERMANN
(GERONOMMY MORAVIA HEART x VEGISPRIZE HECTOR)
Black Females
Honor class
 

ECC UNIKA DEL RIO BIANCO
(CH. NITRO DEL RIO BIANCO x PRAMA DI CARMINA BURANA)

ECC YRRIA VON HUNNOTERRA
(F'HIRAM-ABIF ROYAL-BELL x HARGITA VON KARPATIA)

 
Brown Males
Junior class
 
1 MP EQUES DI AUDENDUM EST
(CH PATHOS DELLE QUERCE NERE x QUIRINA DEL MONTE ASPRO)
Brown Males
Youth class
 

1 MB DIAZ DEI NOBILI NATI
(RED RASCAL DEL FIORSILVA x FRECCIA DEI NOBILI NATI)

2 MB DARKO THE WARRIOR VILLA AFRA
(LION PASSO DEL LUPO DEL RAFFAELLO x DILETTA DU CASTEL FAYGERA)

3 MB PARADIZ RONADO IBRAHM
(SALUBI DELLA NINFA NOBEL x PARADIZ RONADO TITANIDA)

Brown Males
Intermediate class
 

1 ECC RISERVA CAC MAXMILLIAM DEL MONTALDO
(FEDOR DEL NASI x GWINETT DEL MONTE ASPRO

disqualified RELLAPS FORREST
(RON DEL FIORSILVA x FOCUS ONCE UPON A TIME

Brown Males
Open class
 

1 ECC CAC BEST BROWN MALE BENJI DEL RIO BIANCO
(RAMONBOURG'S CHINJI x PRAMA DI CARMINA BURANA)

2 ECC WILSON DI CASA COPPO
(ALE' ALAMOS DEL CITONE x REVEL DI CASA COPPO)

3 ECC LORD BEST OF ISLAND
(FEDOR DEL NASI x BRITT BEST OF ISLAND)

4 ECC LUTHER DI VILLA CONTE
(ALE' ALAMOS DEL CITONE x LUCKY DI VILLA CONTE)

Brown Males
Working class
 


1 ECC CAC ELIXIR DELLA NINFA NOBEL
(CH. SALUBI''DELLA NINFA NOBEL'' x DAMAGE GINGA HOUSE)

2 ECC RISERVA CAC ZEFFIRO VON HUNNOTERRA
(RAMON BETELGES x IRON MAIDEN VON HUNNOTERRA)

3 ECC PARADIZ RONADO ZENIT
(CH.QUILLAM QASIM DEL CITONE x CH.SERGIUSA.ZARIA PARADIZ RONADO)

Brown Males
Brown Females
Junior class
 


1 MP EOS DELLA NINFA NOBEL
(ELIXIR DELLA NINFA NOBEL x TWAIN DELLA NINFA NOBEL)

Brown Females
Youth class
 


1 MB BEST YOUNG FEMALE, NIKA BEST OF SEA

(VAYDEE JUNGLE BEAT x GWENDY OF BLACKMAGIC LAND)

2 MB EDINA DEL DIAMANTE NERO
(FEDOR DEL NASI x ORCA DEL DIAMANTE NERO)

3 MB MARZIA DANA
(IGOR x REGINA GRIMILDE DI CAMPOVALANO)

4 MB DREAM DEI NOBILI NATI
(RED RASCAL DEL FIORSILVA x FRECCIA DEI NOBILI NATI)

B BORNA SAWAGES
(MAXIM ALTOBELLO x WALIS SAWAGES)

Brown Females
Open class
 

1 ECC CAC BEST BROWN FEMALE BELEN DI CASA GIARDINO
(RED RASCAL DEL FIORSILVA x MEERA DI CASA GIARDINO)

2 ECC RISERVA CAC LUCREZIA DEL MONTALDO
(FEDOR DEL NASI x CARYBDIS DOMIZIA)

3 MB AYLEEN OF SCHACANE
(ZORDAN ZEWI DEL CITONE x GADDIS VON NEMESIS)

Brown Females
Working class
 
1 ECC CAC PARADIZ RONADO CHILD OF FLOWER CHEZA
(PRINCE DEL BOSCO DELLE PIANE x CH.PARADIZ RONADO KASSIOPEA)
Brown Females
Champion class
 
1 ECC CRYSTAL DI CASA GIARDINO
(MITTO DEL NASI x GLAMUR DI CASA GIARDINO)
Brown Females
 
Groups
Couples
 

- BEST PAIR Principe Nero del MonteAspro & Principessa d' Ombra del MonteAspro
- Imperial del Rio Bianco & Invidia del Rio Bianco
- CassiodeiDueLaghi & Ruby del Verdiano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 COMMENTS

 

 

» Post your comment...
Name
Comment
»