IV Balkan Sieger Show

2012-10-27
Kragujevac, Serbia
Evgeny Rozenberg
87 present (98 in catalog)
Organization
Hide photos

Jump to:
Black Males
Black Females
Brown Males
Brown Females

BOB Obi Wan Kenobi de Grande Vinko
Filter:

Black Males

Baby class

Vp.1 - MAJK od Stevanovica
(Larson di Altobello - Fila od Stevanovica)

Vp.2 - NITRO Alba Avis
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Jastin Alba Avis)

Vp.3 - MARCUS
(Maxim di Altobello - Adelaide Cobra)

Vp.4 - INCREDIBLE ZOLTAN v. Schwarze Kraft
(Lancelot v. Noblesshof - Diona Dolchinea v. Schwarze Kraft)

Vp. - ATOS di Porta Vittoria
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Lora)

Vp. - BLEJD
(Arabelo Kennzo Felcone - Astra)

Black Males
Puppy class


Vp.1 - RIKER Betelges
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zora Betelges)

Vp.2 - Izrafel MYSTIC MAXWELL
(Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)

Vp.3 - IZZY Ginga House
(Oscar z Padoku - Anna Alegra Ginga House)

Vp.4 - BASSANO BRANCO del Montegrappa
(Pride of Russia Urano - Brie Herata Cobra)

absent - KINGSTON v. Masterhof
(Master Max of Djarmati - Esmir di Casa Montenegro)

absent - FEDOR di Altobello
(Apach di Altobello - Diana Beste Of Island)

absent - NESTOR Unreachabless
(Tahi-Reme Max - Paloma del Nasi)

Black Males
Youth class

Exc.1, YOUTH CLUB WINNER - AIREN BARON Cleas Canis
(Izrafel Abe Arroganto - Klea of Ritopek)

Exc.2 - NIKE Steel Dragon
(Reno Steel Dragon - Semper Fidelis Dakota)

Vg.3 - JABAR of Louk-Kep
(Paradiz Ronado Amigo - Carol of Louk-Kep)

absent - NITRO di Gavrio Ahiles
(Ahil v. Schwarze Kraft - Alpha Queen Ginga House)

absent - GAMON od Stevanovica
(Apach di Altobello - Rea od Stevanovica)

Black Males
Intermediate class

Exc.1, CAC - LARSON di Altobello
(Purgajs Porsche di Altobello - Sky Spirit di Altobello)

Vg.2 - KOBI v. Freileben
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Gwendy Betelegs)

Black Males
Open class

Exc.1, CAC - Tahi-Reme MAX
(Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)

Exc.2, res.CAC - LANDO Milano Home
(Chester v.d. Topferstadt - Evita v. Milano Home)

Exc.3 - Black Adamant ATLAS
(Chester v.d. Topferstadt - Gloria Best of Sea)

Exc.4 - XAVI RON Betelges
(Fedor del Nasi - Holly del Nasi)

Exc. - JARON Black Iron Warrior
(Zordan Zewi del Citone - Cayenna Black Iron Warrior)

Vg. - ADIBOS RAX Ursatobox
(Javier Naiss Ginga House - Erika Betelges)

Vg. - ICEMAN v. Freileben
(Czar Croesus de Grande Vinko - Tequila di Campovalano)

Black Males
Working class


Exc.1, CAC - Izrafel ABE ARROGANTO
(Pathos delle Querce Nere - Izrafel Maya di Altobello)

Exc.2, res.CAC - DRAGON di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

Exc.3 - EADY NEVSKI of Tanderberg
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Azra Cherry's Wild)

Black Males
Champion class


Exc.1, CAC, CLUB WINNER, BOB - OBI WAN KENOBI de Grande Vinko

(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

Black Males

Black Females

Baby class

Vp.1 - NANA Alba Avis
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Jastin Alba Avis)

Vp.2 - ZINAIDA Sawages
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Borana Sawages)

Vp.3 - NORMA Alba Avis
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Jastin Alba Avis)

absent - DIDY MOSKWA of Tanderberg
(Eady Nevski of Tanderberg - Aska)

Black Females
Puppy class


Vp.1 - SAVANA Betelges
(Tahi-Reme Max - Xenia for Betelges del Nasi)

Vp.2 - THEODORA TITA di Altobello
(Maxim di Altobello - Tijana Daria di Altobello)

Vp.3 - Izrafel MAXA MAYA
(Pride of Russia Urnao - Izrafel Floris Fortuna)

Vp.4 - KIMMY v. Masterhof
(Master Max of Djarmati - Esmir di Casa Montenegro)

Vp. - BORKA della Calzetta Rossa
(Javier Ginga House - Marie Antoinette of Tanderberg)

Vp. - BURANA JUNONA del Montegrappa
(Pride of Russia Urano - Brie Herata Cobra)

Vp. - VITARA v. Dunav Stamm
(Titus Tarantula v. Jahrestal - Tahi-Reme Didiane)

p. - JAFFA Sawages
(San Ramiro v. Residenzschloss - Alabama Sweet Home)

P. - JENNA Sawages
(San Ramiro v. Residenzschloss - Alabama Sweet Home)

Black Females
Youth class

Exc.1, without title - SHADE della Fedelissimi
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zenna v. Cobra)

Exc.2 - Black Adamant TIGRIS
(Vaydee Jungle Beat - Gloria Best of Sea)

Exc.3 - ANGEL Mamba
(Dragon di Altobello - Tea di Altobello)

Exc.4 - DINA Ginga House
(Tahi-Reme Max - Quirina Qinta Ginga House)

Vg. - DALY AYA Ginga House
(Tahi-Reme Max - Quirina Qinta Ginga House)

absent - NAT Renewal
(Fan-Fan de Grande Vinko - Kora Renewal)

Black Females
Intermediate class


Exc.1, CAC - JENIFER Betelges
(Dante delle Querce Nere - Xenia for Betelges del Nasi)

Exc.2, res.CAC - JAMAHA Unreachables
(Dante delle Querce Nere - Fanta Unreachables)

Exc.3 - Come As You Are IRA
(Titus Tarantula v. Jahrestal - Come As You Are Darla)

Exc.4 - Izrafel JUWELIER JEWELS
(Hilo v. Nemesis - Izrafel Maya di Altobello)

Exc. - DIONA DOLCHINEA v. Schwarze Kraft
(Maxim di Altobello - True North Sharon)

Black Females
Open class

Exc.1, CAC - JATAKA Black Iron Warrior
(Zordan Zewi del Citone - Cayenne Black Iron Warrior)


Exc.2, res.CAC - FREYA Betelges
(Ale'Alamos del Citone - Galilea Betelges)

Exc.3 - Pride of Russia VISNJA
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Pride of Russia Ferra)

Exc.4 - CAROL Cherry's Wild
(Fedor del Nasi - Alida Cherry's Wild)

Exc. - FILA od Stevanovica
(Crom v. Wolf Stamm - Brigit od Stevanovica)

Vg. - BEAUTY Best of Berlin
(Crom v. Wolf Stam - Tara Ginga House)

absent - Izrafel KIM KELLY
(Izrafel Abe Arroganto - Kim Kaylee del Nasi)

absent - ARIA v. Zax Haus
(Purgajs Porsche di Altobello - Athena Cherry's Wild)

Black Females
Working class

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - LADY LUNA Milano Home
(Chester v.d. Topferstadt - Evita Milano Home)

Exc.2, res.CAC - ALEXIA v. Haus Liopiris
(Power del Mediano - Indira iz Dinasti Bridzhit)

Exc.3 - PANDORA di Altobello
(Maxim di Altobello - Sky Spirit di Altobello)

Exc.4 - FANTA Unreachables
(Urbano del Diamante Nero - Paloma del Nasi)

Vg. - Tahi-Reme DIDIANE
(Pathos delle Querce Nere - Tahi-Reme Giniti)

Black Females
Champion class

Exc.1, CAC - DAISY Cobra
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zenna v. Cobra)

Exc.2, res.CAC - BRIE HERATA Cobra
(Ramon Betelges - Orianna Hanired del Rio Bianco)

Exc.3 - PALOMA del Nasi
(Fedor del Nasi - Gloria del Nasi)

Vg.4 - BRANKA MAXIMA di Altobello
(Maxim di Altobello - Prima di Altobello)

absent - Tahi-Reme HENNA
(Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giovanna)

Black Females

Brown Males

Puppy class

Vp.1 - ZIGO Ginga House
(Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)

Brown Males
Youth class

Exc.1, JUNIOR CLUB WINNER - JACKAL RONIN v. Wolf Stamm
(A'Condor v. Residenzschloss - For Me v. Wolf Stamm)

Exc.2 - EFES ETO Ginga House
(Oscar z Padoku - Atina Ginga House)

Vg.3 - SONY Diamond Stamm
(Cappo Diamond Stamm - Fenix Diamond Stamm)

Brown Males
Intermediate class

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - ROCK'N'ROLL di Altobello
(Bandit di Altobello - Dreamgirl di Altobello)

Exc.2, res.CAC - GOLIATH Sawages
(Elixir della Ninfa Nobel - Alabama Sweet Home)

Brown Males
Open class

Vg.1 - DANDY LEA Cherry's Wild
(Bandit di Altobello - Alida Cherry's Wild)

Brown Males
Champion class

Exc.1, CAC - Erebus PRINCE COSMO CORSARO
(Pride of Russia Krez - Erebus Princess Azrah Nera)

Brown Males

Brown Females

Baby class


Vp.1, BEST BABY - TIFFANY Betelges
(Ramon Betelges - Harmony Betelges)

Vp.2 - UTOPIA v. Haus Liopiris
(Maxim di Altobello - Alexia v.Haus Liopiris)

Vp.3 - CIMET Shadow Of The Darkness
(Livonia Baron Ink Indigo - Nero Diavolo Bella)

Brown Females
Puppy class

Vp.1, BEST PUPPY - ZOE COPPER Ginga House
(Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)

absent - NEDA del Naissus
(Mitto del Nasi - Fiene Hellfire)

Brown Females
Youth class

Exc.1, YOUTH CLUB WINNER - Black Adamant TEXAS
(Vaydee Jungle Beat - Gloria Best of Sea)

Exc.2 - JOY ROMA v. Wolf Stamm
(A'Condor v. Residenzschloss - For Me v. Wolf Stamm)

Exc.3 - JASMIN of Louk-Kep
(Paradiz Ronado Amigo - Carol of Louk-Kep)

G.4 - VIKTORIA VIXI Ginga House
(Apach di Altobello - Beauty Best of Berlin)

Brown Females
Intermediate class


Exc.1, CAC, CLUB WINNER - KALINA Betelges

(Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)

Exc.2, res.CAC - BRANDIE by The Sea
(Ale'Alamos del Citone - Sienna Betelges)

Brown Females
Open class

Exc.1, CAC - JUKKY Black Iron Warrior
(Zordan Zewi del Citone - Cayenna Black Iron Warrior)


Exc.2, res.CAC - Izrafel IMPRESSIVE IVONA
(Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)

Brown Females
Working class

Exc.1, CAC - HANA del Nasi
(Fedor del Nasi - Karma Kaja del Nasi)

Vg.2 - Destiny's Phoenix HIGH VOLTAGE
(Mitto del Nasi - Hazy Dream de Grande Vinko)

Brown Females
Champion class


Exc.1, CAC - ZORA Betelges
(Pako Daker - Greta Betelges)

Exc.2, res.CAC - Erebus PRINCESS ENOLA GAY
(Pride of Russia Krez - Branka Maxima di Altobello)

Brown Females

More Photos


from left to Right: Freya betelges with Dejan, Obi Wan Kenobi de Grande Vinko with Slobodan,
Jenifer Betelges with Senta aka Bruce Lee, Zora Betelges with Zeljko


from left to Right: Freya betelges with Dejan, Obi Wan Kenobi de Grande Vinko with Slobodan,
Jenifer Betelges with Senta aka Bruce Lee, Zora Betelges with Zeljko


Class 6-9 months


Izrafel ABE ARROGANTO


Izrafel ABE ARROGANTO

 

 

 

 

 

Warning: include(/credit.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/10-27_IV_Balkan_Sieger_Kragujevac_Serbia/index.php on line 697 Warning: include(): Failed opening '/credit.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/10-27_IV_Balkan_Sieger_Kragujevac_Serbia/index.php on line 697