Russian Club Winner Show "Ural's Grand Prix 2012"

2012-11-18
Ekaterinburg, Russia
Jochen Eberhardt
41 present out of 43
Svetlana Kozak
S.Kondratenko
Hide photos

Jump to:
Black Males
Black Females
Brown Males
Brown Females
Groups
Filter:

Black Males

Junior class


ex1, CW, Junior Club Winner - PRESTIZH PALEDO KRASSIMO

(Pride of Russia Sidor – Larsi Litl Letual)


ex2 JCC – VICTOR TESORO DE DUKE
(Santa Julf Grand Duke – Britannica Best Onley Onvard)


vg – ART'VEAL LOSTRAN KAIRS
(Ramires Rubi – Sergius-Aleksandrija Kirillitsa)


vg – GRAND MOLLIS LEVIS
(Maxim Di Altobello – Sant Kreal Koroleva Margo)


g – FARUDA SPERANTO ULRIH ULTIMUS
(Izrafel Abe Atentator – Faruda Speranto Miracle Mezzolunna)

Black Males
Intermediate class


ex1, CW, Club Winner, BM-1, BOB black&tan – ANIREM BEST FRIEND

(Sant Kreal Perfect – Askania Golden Geil)


ex2 CC – ALEKSVEL NASLEDNY PRINTS
(Faberge Of Devil Inside – Aleksvel Impressia)

ex3 CC – NORIDZH ZIGER
(Tahi-Reme Gerett – Grandessa Georgiana)

vg – TERALINE FANTOM
(Ethos Steinhage-Grad - Teraline Montera)

absent – KOPPOD'ORO EGO VELICHESTVO ELIR
(Pride Of Russia Sidor – Koppod'Oro Showbaby Shantel)

Black Males
Open class


ex1, CW, CCC, BM-5 – LIVONIJA BARON NICCOLO NERO
(Livonijas Baron Heart Of Hamlet – Livonija Baronessa Kingly Kassandra)

vg – GRAPHIC LINE NOT AFRAID
(Grand Mollis Armani – Graphic Line Florenzia)

vg – MODUS OST LEOPOLD
(Oro Y Plata De Grande Vinko – Modus Ost Renida Rapira)

vg – ULDERIKO UNOLLI
(Italo Dei Due Intenti – Grandessa Georgiana)

Black Males
Working class


ex1, CW, CCC, BM-4 – SERGIUS ALEKSANDRIJA URAGAN
(Sant Kreal Odin – Sergius Aleksandrija Ocharovanie Severa)


ex2 CW – UMBRIEL URBANUS
(Italo Dei Due Intenti – Grandessa Georgiana)

Black Males
Champion class


ex1, CW, CCC, BM-2 – SVET MUROMA SALERNO ESATTO
(S'Lichobor Ermak – Smart Wood Hills Sicilia)

Black Males
Winner class


ex1, CW, CCC, BM-3 – SERGIUS ALEKSANDRIJA TALISMAN COLLECTION
(Sergius-Aleksandrija Max Frai – Izumrudnii Straj Ezhena Etual)


ex2 CW – APPEL DI FORTUNA VOLF
(Leo V. Markischen Land – Kirelli Gold Rose)

Black Males

Black Females

Baby class


vp1, CW, Best Baby black&tan, BIS Baby – RIVIERA GOLDEN STAR
(Teraline Fantom – Nasha Gordost' Nikita)

Black Females
Puppy class


vp1, CW, Best Puppy black&tan, BIS Puppy – YUVENTA YUTITSIA BLACK PEARL
(Pride of Russia Urwan – Chestvin China Nika Laiz)

Black Females
Junior class


ex1, CW, Junior Club Winner, Best Junior black&tan – PERFEKTO ISTINNAYA LADY

(Pride of Russia Sidor – Larsi Litl Letual)

vg – KORRY-KORADO MONIC MONTEKKHI
(Massimo Von Nemesis – Korry-Korado Carolina Carel)

vg - HEYVIN ANGEL SHARM I RAZH
(Modus Ost Leopold – Aleksvel Zvezda Po Imeni Solntse)

Black Females
Intermediate class


ex1, CW, Club Winner, BF-1 – S'LICHOBOR ELLADA

(Oro Y Plata De Grande Vinko – Cheslava Chenderlen Red Star)


ex2 CC – OTRADA MOYA SO STANITSY MAGNITNAJA
(Carlosgerts Di Priskonte – Yagodka Chernica So Stanitsy Magnitnaja)


ex3 CC – NADEL DEL SAN-DONATO
(Tahi-Reme Gerett – Grandessa Georgiana)


vg – PALMIRA S BOLSHOY VOLGI
(Elegant Line Leonardo - Vlasta Yungrid)

Black Females
Open class


ex1, CW, CCC, BF-2 – SERGIUS ALEKSANDRIJA FINIFT
(Sant Kreal Zeus – Sergius Aleksandrija O'Adriana Prima)

Black Females
Winner class


ex1, CW, CCC, BF-5 – OTVAGA IZ ZOOSFERY
(Maxim Di Altobello - Ethna Mons Iz Zoosfery)

ex2 CC – SANT KREAL JAVIERA
(Teraline Midgard – Sant Kreal Galaxy)

Black Females
Champion class


ex1, CW, CCC, BF-4 – ALEKSVEL MOULEN ROUGE
(Teraline Lord Of The Ring - Aleksvel Zvezda Po Imeni Solntse)

Black Females
Club Champion class


ex1, CW, BF-3 - GRANDESSA GEORGIANA
(Livonijas Baron Hero Hieronimus - Shardonne)

Black Females

Brown Males

Junior class

absent – VIZARD ONLY ONVARD
(Santa Julf Grand Duke – Britannica Best Onley Onvard)

Brown Males
Intermediate class



ex1, CW, Club Winner, BM-1, BOB brown&tan, Best In Show – OLARIS OPTIMUS BARON

(Sant Kreal Perfect – Larsi Litl Letual)

Brown Males
Working class

vg – SANT KREAL URUS
(Teraline Indigo – Sant Kreal Princessa Presto)

Brown Males
Champion class

ex1, CW, CCC, BM-2 – KORRY-KORADO JONNY JONSON
(Elegant Line Hi-Fi – Prima-Primadonna San-Veori)

Brown Males

Brown Females

Baby class

p – ANLIT RILAYNS CHARLITTA CHAVIS
(Ak-Yar Yangel – Ak-Yar Shakira)

Brown Females
Junior class


ex1, CW, Junior Club Winner, Best Junior brown&tan, BIS Junior – TALIA IZ ZOOSFERY

(Faberge Of Devil Inside – Velvet iz Zoosfery)

vg – HARIZMA URAL MODUS
(Modus Ost Leopold – Aleksvel Zvezda Po Imeni Solntse)

Brown Females
Intermediate class


ex1, CW, CCC, BF-2 – PRIDE OF RUSSIA DARIA
(Pride Of Russia Maradona – Geliana Way Biork)

Brown Females
Open class


ex1, CW, CCC, BF-3 – SMART WOOD HILLS OSTANKINO
(Smart Wood Hills Respect Reebok – S'Lichobor Lien)

Brown Females
Working class


ex1, CW, Club Winner, BF-1 – BLESK LEO HURGADA

(Ornaldo Laks Roy – Lider Ailend Lira Livadia)

Brown Females

Groups

Pairs


1 – KORRY-KORADO JONNY JONSON & KORRY-KORADO MONIC MONTEKKHI

Groups
Progeny


1 – GRANDESSA GEORGIANA

Groups
Warning: include(/credit.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/11-18_Russian_Club_Winner_Show_Ekaterinburg_Russia/index.php on line 505 Warning: include(): Failed opening '/credit.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/11-18_Russian_Club_Winner_Show_Ekaterinburg_Russia/index.php on line 505