Club Winner Specialty Show

2012-11-24
St.Petersburg, Russia
A.Tits (RU)
40
J.Fedorova
Hide photos

Jump to:
Black Males
Black Females
Brown Males
Brown Females


Teraline Floyd & Teraline Ferra


Teraline Floyd & Grand Mollis Innova

 

Filter:

Black Males

Baby class


1 vp, Best Baby male black&tan - NEVSKIY TSERBER ANTONIO BANDERAS
(STAY IN STYLE JAGUAR x NEVSKIY TSERBER UMA THURMAN)

Black Males
Puppy class


1 vp, Best Puppy black&tan - A’DONIKONS TAISON
(MASSIMO V. NEMIESIS x A`DONIKONS EVROPA)


2 vp – ALKAHEST ARES
(GRAND MOLLIS ARMANI x RUSSKAYA RULETKA OREGON RIVAL’S)

Black Males
Junior class

1 ex, JunCLUB WINNER, JCCC, Best Junior male black&tan - TERALINE HEARTLAND
(LEO VOM MARKISCHEN LAND x TERALINE MONTERA)


2ex, JCC – GRAND MOLLIS LUKAS
(MAXIM DI ALTOBELLO x SANT KREAL KOROLEVA MARGO)

vg- ANLIT RILAYNS FILL
(ANLIT RILAYNS ORION x ANLIT RILAYNS MELANI)

vg - NEVSKIY TSERBER ERVIN BERHARD
(CHAINTI DI PERLANERA x NEVSKIY TSERBER FIERY DANSE)

Black Males
Intermediate class


ex1, CCC, BMblack - 2 - SANTA JULF HARLEY
(TERALINE MIDGARD x SANTA JULF INGRID)

Black Males
Open class


ex1, CCC, BMblack -4 – BLACK STRANGER ESAUL
(SANTA JULF RUSLAN x ZNATNAJA ZABAVA)


ex – GRAND MOLLIS KORLEONE
(EFFENDI IZ ZOOSFERY x SANT KREAL BELISSIMA)

Black Males
Winner class


ex1, CCC, BMblack -3 - ERMAK IZ KNIAZHESTVA POLOTSKOGO
(GRAND MOLLIS ARMANI x SANT KREAL OPTIMA)

Black Males
Working class

vg - SANTA JULF LAS-VEGAS
( SANTA JULF DIK DIVER x SANTA JULF VIVA-LA-VITA)

Black Males
Champion class



ex1, CCC, CLUB WINNER, BMblack -1, Best of breed in black&tan , BEST OF BREED - TERALINE FLOYDT

(ETHOS STEINHAGE-GRAD x TERALINE MONTERA)

Black Males

Black Females

Baby class


1 vp, BEST BABY – SANTA JULF SHAGANE
(TERALINE FLOYDT x SANTA JULF MAGIA)


2 vp – BLACK STRANGER MONIKA BELUCCI
(SANTA JULF LAS-VEGAS x BLACK STRANGER BARYSHNJA DENWEST)

Black Males
Puppy class

1 vp, Best Puppy female black&tan – UNIS S BOLSHOY VOLGI
(FABERGE OF DEVIL INSIDE x BASTET S BOLSHOY VOLGI)

Black Males
Junior class


1 ex, JunCLUB WINNER, JCCC, BEST JUNIOR – SANT KREAL NAOMI

(SANT KREAL ZEUS x STAY IN STYLE CZARA CACHET)

ex2, JCC – PRIDE OF RUSSIA FANTASTIKA
(SANT KREAL ZEUS x NAYADA IZ SLAVNOY STAI)


ex3, JCC – ABSOLUT KALINKA-MALINKA
(TERALINE MIDGARD x A’DONIKONS HOLLIWOOD ABSOLUT)


vg – ANARHIA S GULJAY POLJA
(TERALINE MIDGARD x ARJANNE V.H. WANTAIJ)

ex – PRIDE OF RUSSIA FORTUNA
(SANT KREAL ZEUS x NAYADA IZ SLAVNOY STAI)

Black Males
Intermediate class

1 ex, CCC, BFblack -3 - NEVSKIY TSERBER CHARLIZE THERON
(PRIDE OF RUSSIA SIDOR x NEVSKIY TSERBER UMA THURMAN)


vg – BLACK STRANGER EE VELICHESTVO POBEDA
(SANTA JULF RUSLAN x ZNATNAJA ZABAVA)

Black Females
Open class


1 ex, CCC, BFblack -2 - SANTA JULF HELENA
(TERALINE MIDGARD x SANTA JULF INGRID)

Black Females
Winner class


1 ex, CCC, CLUB WINNER, BFblack -1 - TERALINE FERRA

(ETHOS STEINHAGE-GRAD x TERALINE MONTERA)

Black Females
Working class

ex1, CCC, BFblack -4 - NEVSKIY TSERBER FATA MORGANA
(ITALO DEI DUE INTENTI x PALOMA PICASSO IZ DOMA DOMENI)

Black Females
Champion class

ex - NIKOLETT NIKE
(TAHI-REME GERETT x GRANDESSA GEORGIANA)

Black Females

Brown Males

Baby class


1 vp, Best Puppy brown&tan - NEVSKIY TSERBER ARMSTRONG
(STAY IN STYLE JAGUAR x NEVSKIY TSERBER UMA THURMAN)

Brown Males
Puppy class


1 vp, BEST PUPPY - A’DONIKONS SALAMANDRA
(A’DONIKONS INNOKENTIY x A’DONIKONS JUGORIA)

Brown Males
Junior class


ex - SANT KREAL TOR
(SANT KREAL ZEUS x SANT KREAL ECSTASY)

Brown Males
Honor class


ex1, CCC, CLUB WINNER, BMbrown – 1 - GRAND MOLLIS ARMANI

(TERALINE INDIGO x SANT KREAL MONNA LIZA)

Brown Males

Brown Females

Baby class


1 vp, Best Puppy female brown&tan - NEVSKIY TSERBER ADEL ADAMANTA
(STAY IN STYLE JAGUAR x NEVSKIY TSERBER UMA THURMAN)

Brown Females
Puppy class

1 vp, BEST PUPPY - A’DONIKONS SALAMANDRA
(A’DONIKONS INNOKENTIY x A’DONIKONS JUGORIA)

Brown Females
Junior class


ex1, JunCLUB WINNER, JCCC, Best Junior brown&tan- NEVSKIY TSERBER UMIKO KATANA

(SANT KREAL ZEUS x NEVSKIY TSERBER UNIK ULANA)


ex2, JCC - A’DONIKONS ROMANTIKA
(A’DONIKONS INNOKENTIY x A’DONIKONS GZHEL)


vg - SANT KREAL LAMBRUSKO
(ZORDAN ZEWI DEL CITONE x SANT KREAL VIVACHE)

Brown Females
Intermediate class


1 ex, CCC, BFbrown-3 – NEVSKIY TASERBER SHANEL SHANS
(PRIDE OF RUSSIA SIDOR x NEVSKIY TSERBER UMA TURMAN)

Brown Females
Open class


ex1, CCC, BFbrown -2- FANTAZY FLY ARMADA
(TERALINE MIDGARD x A'DONIKONS CHERRI CHINSANA)

Brown Females
Winner class


ex1, CCC, BFbrown -4 - FUTURE LINE FELICIE VALERI
(MODUS OST WILD WIND x SANT KREAL UKRASHENIE)

Brown Females
Champion class


ex1, CCC, BFbrown -1, Best of breed in brown&tan - GRAND MOLLIS INNOVA

(SANT KREAL ZEUS x SANT KREAL KOROLEVA MARGO)

Brown Females
Warning: include(/credit.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/11-24_Club_Winner_Specialty_Show_StPetersburg_Russia/index.php on line 541 Warning: include(): Failed opening '/credit.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2012/11-24_Club_Winner_Specialty_Show_StPetersburg_Russia/index.php on line 541