World Dog Show 2013

2013-05-17
Budapest, Hungary
H.Wiblishauser (females); B.Z.Corsini (males, BOB); E.Szokol (baby, puppy, youth, veteran)
250
Katarzyna Plewka, kennel Tira Vento
by Edward Gelzin, by Dura Lex Polonia
Hide photos

Jump to:
Black Males
Black Females
Brown Males
Brown Females

Show video: finals


winners

Filter:

Black Males

Baby class

VP1 - B-JUDD Del Bosco delle Piane
(Loson Johnny del Bosco delle PIane - Zenith Brienne del Bosco delle Piane)

VP2 - GALLIANO De la Scytha
(Tahi-Reme Legolas - Bambi)

ROCK IT ARGENTINA TOO Good TO Be True
(Rock it Simly - Chelsea Rockstone)

PAQUITO di Perlanera
(Sant Kreal Zeus - Ferrari Flying di Perlanera)

Reiszade ALAZ
(Darius di Caresi - Coryna di Caresi)

FALCO FARANZANO de la Scytha
(Iron di Casa Fox - Atila Aurelia de la Scytha)

Black Males
Puppy class

VP1 - Legrant Land FAUST FORBES
(Hummer Hoch Legrants - Legrant Land Dakota Dorman)

VP2 - Dura Lex Polonia HUSSARO AQUILAE ALA
(Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Imax z Padoku)

VP3 - Rellaps SIRO
(Teraline Midgard - Rellaps Loona)

VP4 - CAPO DI CAPO od Telepa
(Indio di Perlanera - Aphrodite Tina Aurora od Telepa)

P - Voodoo-Pearl BASEL
(Nanuk v. Noblesshof - Teraline Mirtus)

Black Males
Youth class

V1, HPJ, JUNIOR WORLD WINNER 2013, BEST JUNIOR - TOSCANO del Diamante Nero
(Urbano del Diamante Nero - Clara del Diamante Nero)

V2 - RIKER Betelges
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zora Betelges)

V3 - Teraline HEARTLAND
(Leo v. Markischen Land - Teraline Montera)

V4 - Dura Lex Polonia GAUDI
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Imax z Padoku)

V - GEORDANY'S di Caresi Nice
(Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

V - SIRIUS di Perlanera
(Pathos delle Querce Nere - Tahi-Reme Ruthy)

V - LEON v.d. Donauhoeve
(Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

BENTLEY BENELLI of Kimberly-Pearl
(Urbano del Diamante Nero - Tom-Dober Jetta Black Pearl)

ARGO v. Felox
(Savon del Mediano - Zafi v. Felox)

FEDOR di Altobello
(Apach di Altobello - Dina Best of Island)

Pride of Russia HERMES
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Hexa)

UNICO NERO di Perlanera
(Urbano del Diamante Nero - Cassy Crystal di Perlanera)

Chernyi Valls CHEYZAR
(Mustang Bodnergas iz Zoosfery - Chernyi Valls Pastoral)

ENERGY EMISSION de Grande Vinko
(Fan-Fan de Grande Vinko - Jamais Vu de Grande Vinko)

GOLIAT de Badea Gheo
(Adler del Rio Bianco - Focus Psychotherapy)

PARIS Milano Home
(Urbano del Diamante Nero - Evita Milano Home)

BORN TO BE MINE di Altobello
(Maxim di Altobello - Ora Hanired del Rio Bianco)

XAVI del Monte Aspro
(Dante delle Querce Nere - Mora del Diamante Nero)

MUSTANG RED TAIL v.d. Ost Comitatus
(Mustang Bodnergas iz Zoosfery - ELizar Ekspresja)

JIGSAW v. Nobel Line
(Purgaj's Porsche di Altobello - Beckers Mystique v. Nobel Line)

BUGATTI TIFON del Montegrappa
(Pride of Russia Urano - Brie Herata Cobra)

MEMMO FIERRO del Fiorsilva
(Janez dei Due Intenti - Raissa Rivien del Fiorsilva)

FANDANGO v. Yesbe
(Usem del Mediano - Zafir di Modello)

KENTUCKY di Altobello
(Hero di Casa Fox - Kleopatra di Modello)

EXCELSIOR de Grande Vinko
(Fan-Fan de Grande Vinko - Jamais Vu de Grande Vinko)

HARGOS PORSCHE of Devil Inside
(Purgaj's Porsche di Altobello - Ever a Joke of Devil Inside)

HOLLYWOOD HILLS v. Nobel Line
(Teraline Indigo - Amorella v. Nobel Line)

Black Males
Intermediate class

V1, CAC - CHURCHILL v. Sentinel Hungary
(Hilo v. Nemesis - Tahi-Reme Priscilla)

V2, res.CAC - ELANO GRAF of Ja-mes-le'mon
(Chester v.d. Topferstadt - Aurelie Grafin of Ja-mes-le'mon)

V3 - JAGO Weiberge Avatar
(Urbano del Diamante Nero - First Favorite)

V4 - Tira Vento FOXTROTT
(Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)

SG - GAMON di Casa Gaia
(Iron di Casa Fox - Blu)

Black Males
Open class

V1, CAC - SANTIAGO iz Zoosfery
(Maxim di Altobello - Tais Afinskaya iz Zoosfery)

V2, res.CAC - ZEN ZENITH di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)

V3 - Tahi-Reme MAX
(Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)

V4 - MASS Best of Sea
(Elvis Best of Sea - Gaya Best of Sea)

V - Pride of Russia ANGEL
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

V - FANTASTIC v. Gini House
(Chester v.d. Topferstadt - Babylon v. Gini House)

V - Smart Wood Hills ZORDAN
(Grand Mollis Armani - Smart Wood Hills Xantia)

V - ALI ALVARO di Perlanera
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)

V - FUNKY FIRE Dobi Royal
(matrix di Casa Giardino - Charming Cobra Dobi Royal)

V - ED HARDY di Caresi Nice
(Zordan Zewi del Citone - Ines di Perlanera)

V - Rawenclaw's EROZ
(Galanthus Nobilis Bertoll - Kinga of Masterhof)

V - BENETON v. Sentinel Hungary
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Priscilla)

V - YAROSLAV MUDRYJ de Grande Vinko
(Oro y Plata de Grande Vinko - Odisseya de Grande Vinko)

V - Carybdis CASTIEL
(Zylan Zais del Citone - Carybdis Catherine)

V - LANDO Milano Home
(Chester v.d. Topferstadt - Evita Milano Home)

absent - K'ASSASSIN ZEUS di Altobello
(Maxim di Altobello - Orca Hanired del Rio Bianco)

absent - VEYRON del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Lunatic Lucie del Monte Aspro)

Black Males
Working class

V1, CAC, RCACIB - QUICKSTEP King of Darkness
(Ale'Alamos del Citone - Come As You Are Vesta)

V2, res.CAC - Pride of Russia SIDOR
(Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

V3 - BULL di Casa Giardino
(Red Rascal del Fiorsilva - Meera di Casa Giardino)

V4 - Teraline FLOYDT
(Ethos STeinhage-Grad - Teraline Montera)

V - OKSAMIT de Grande Vinko
(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

V - DRAGON di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

V - Pride of Russia SAPHRON
(Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

V - Livonija Baron NOSTRADAMUS
(Livonija Baron Heart of Hamlet - Livonija Baronessa Kingly Kassandra)

V - LA MANCHE iz Zoosfery
(Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfrey)

absent - Paradiz Ronado AMIGO
(Paradiz Ronado Kosmos - Sergius-Aleksandrija Melody Maur)

Black Males
Champion class

V1, CAC - Tahi-Reme LEGOLAS
(Ron del Fiorsilva - Tahi-Reme Quinnie)

V2, res.CAC - Teraline MIDGARD
(Pako Daker - Teraline Aurora)

V3 - OBI WAN KENONI de Grande Vinko
(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

V4 - DANTE delle Querce Nere
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Corinne)

V - Pride of Russia MOXITO
(Fedor del Nasi - Pride of Russia Barracuda Boomaje)

V - Smart Wood Hills PARABELLUM
(Smart Wood Hills Respect Reebok - Smart Wood Hills Maserati Mistral)

V - Graphic Line NEARCO
(Grand Mollis Armani - Graphic Line Florenzia)

Black Males

Black Females

Baby class

VP1, BEST BABY - DEBRA v. Bagira
(Ali Alvaro di Perlanera - Rosen Daker)

VP2 - Teraline INANTE
(Blackjack Bluffer v. Jahrestal - Teraline Montera)

VP3 - GEMMA de la Scytha
(Tahi-Reme Legolas - Bambi)

EXECUTERS Black Dogs Ariel
(President King of Darkness - Osca from King of Darkness)

ROLEX DAYTONA v. Hunnoterra
(Hannibal Hunnoterra - Playa v. Hunnoterra)

PIQUE DAME di Perlanera
(Sant Kreal Zeus - Ferrari Flying di Perlanera)

Black Females
Puppy class

VP1, BEST PUPPY - Legrant Land FARRA FARAH
(Hummer Hoch Legrants - Legrant Land Dakota Dorman)

VP2 - Dura Lex Polonia HANNAH
(Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Imax z Padoku)

VP3 - FORTUNA DEL MARE NERO de Grande Vinko
(Maxim di Altobello - Gina Geretta de Grande Vinko)

VP4 - Rellaps SWANLAKE
(Teraline Midgard - Rellaps Loona)

VP - Anxo Da Garda BUMBLEBEE
(Guardian de Grande Vinko - Ak-Yar Poema)

VP - Tahi-Reme BEAUTY
(Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Roxanna)

VP - Sant Kreal CESARIA
(Tahi-Reme Gerett - Sergius-Aleksandrija Fabula)

Black Females
Youth class

V1, HPJ, JUNIOR WORLD WINNER 2013 - SAVANA Betelges
(Tahi-Reme Max - Xenia for Betelges del Nasi)

V2 - HOLLYWOOD STORY iz Zoosfery
(Oksamit de Grande Vinko - Eva Lotta iz Zoosfery)

V3 - GIVE ME FIVE Of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - Dolce of Devil Inside)

V4 - UGHETTA del Diamante Nero
(Sant Kreal Zeus - Altagracia del Diamante Nero)

V - Casa di Fera ASTERIA
(Ale'Alamos del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

V - LUKA v.d. Donauhoeve
(Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

 

THEODORA TITTA di Altobello
(Maxim di Altobello - Tijana Daria di Altobello)

NADINA di Modello
(Urbano del Diamante Nero - Naomi di Modello)

HALLO LEA v. Schwarze Kraft
(King Kong del Nasi - Deep Desire v. Schwarze Kraft)

SAPHIRE di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

Sant Kreal PARIDA
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Uslada)

KELLY v. Masterhof
(Master Max of Djarmati - Esmir di Casa Montenegro)

DOMINA v. Hunnoterra
(Hannibal v. Hunnoterra - Tahi-Reme Lottie)

GWENVIVAR de Badea Gheo
(Adler del Rio Bianco - Focus Psychotherapy)

Siculus Invincius AFI'NITTY
(Mitto del Nasi - O'Finity King of Darkness)

JADORE GUCCI v. Nobel Line
(Purgaj's Porsche di Altobello - Beckers Mystique v. Nobel Line)

Triangel Joy SOLAMENTE
(Ale'Alamos del Citone - Smart Wood Hills Dayhatsu)

MARLEN v.d. Ost Comitatus
(Mustang Bodnergas iz Zoosfery - Elizar Ekspresja)

NELLY del Nasi
(Zedor del Nasi - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)

Elegant Line BAGIRA
(Pride of Russia Ferro - Elegant Line Roksolana)

TINATIN iz Zoosfery
(Faberge of Devil Inside - Velvet iz Zoosfery)

Tahi-Reme ZORINA
(Urbano del Diamante Nero - Tahi-Reme Ameeriah)

MALA NOCHE del Fiorsilva
(Ianez dei Due Intenti - Raissa Rivien del Fiorsilva)

GIN GER di Caresi Nice
(Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

DIANA PRINCESS WARRIOR de Grande Vinko
(Pride of Russia Sidor - Modus Ost Wis Wespera)

Imidz LADY ELEANOR
(Oksamit de Grande Vinko - Imidz Bella Ballada Dalores)

ERINA ERREGINA de Grande Vinko
(Fan-Fan de Grande Vinko - Jamais Vu de Grande Vinko)

Black Females
Intermediate class

V1, CAC - ARGENTINA del Fiorsilva
(Pathos delle Querce Nere - Raissa Rivien del Fiorsilva)

V2, res.CAC - Pride of Russia INTEGRA
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

V3 - VERA VERONA di Perlanera
(Indio di Perlanera - Tahi-Reme Roxanna)

V4 - Tira Vento FINLANDIA
(Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)

V - KJENTA v.d. Donauhoeve
(A'Condor v. Residenzschloss - Fenya v.d. Donauhoeve)

Black-Ruby ACYRA
(Esprito val di Taro - Ora Orchidea of Kimberly-Pearl)

Tahi-Reme TYRA
(Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)

Santa Julf HELENA
(Teraline Midgard - Santa Julf Ingrid)

CHILI v. Sentinel Hungary
(Hilo v. Nemesis - Tahi-Reme Priscilla)

GUAPA di Casa Gaia
(Iron di Casa Fox - Blu)

Black Females
Open class

V1, CAC - ZUMA ZEWITA di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)

V2, res.CAC - SEVILIA iz Zoosfery
(Maxim di Altobello - Tais Afinskaya iz Zoosfery)

V3 Queen of Black Diamonds CLEOPATRA
(Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)

V4 - Pride of Russia ISHTAR
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

V - PASSIYA iz Zoosfery
(Massimo v. Nemesis - Aleksvel Galaktika)

FIWA v. Walley
(Hilo v. Nemesis - Amanda v. Pressilla)

GIOVANNA-GINGA Kovacs
(Eco Kovacs - Haida Hardihood of Kleopatra)

Pride of Russia ANGARA
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

AFRICA v. Sentinel Hungary
(Fedor del Nasi - Tahi-Reme Priscilla)

TIFANI di Modello
(Zordan Zewi del Citone - Etna di Modello)

MIREILLE Miratio
(Tahi-Reme Zebulon - Dea Darielle Miratio)

BACCARA v. Sentinel Hungary
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Priscilla)

HANY
(Brooklin - Destiny's Phoenix Future)

ATLANTISZ di Modello
(Ale'Alamos del Citone - Naomi di Modello)

FREYA Betelges
(Ale'Alamos del Citone - Galilea Betelges)

Grand Mollis CAMPARI
(Efendy iz Zoosfery - Sant Kreal Bellissima)

Tahi-Reme PADME
(Oksamit de gRande Vinko - Tahi-Reme Roxana)

OLGA di Casa Giardino
(Varenne di Casa Giardino - Blacktessa di Casa Giardino)

Rellaps KENYA
(Dobergaarden Forever Athos - Focus Once Upon a Time)

WITA del Monte Aspro
(Vaydee Jungle Beat - Helektra)

Sant Kreal ISKRA
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Citadel)

Tom-Dober NELLY NORA
(Tom-Dober Hagi - Tom-Dober Effi)

Black Females
Working class

V1, CAC - ANA JUAQINA di Perlanera
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)

V2, res.CAC - LADY LUNA Milano Home
(Chester v.d. Topferstadt - Evita Milano Home)

V3 - MEILE Tikrai Nauja
(Maxim di Altobello - Italia Tikrai Nauja)

V4 - EPHIRA di Caresi
(Zordan Zewi del Citone - Ines di Perlanera)

V - Elegant Line SAMBA
(Zordan Zewi del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

DEA del Nasi
(Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)

DOBRA
(Ale'Alamos del Citone - Nice Campagnanensis)

ELE del Diamante Nero
(Fedor del Nasi - Orca del Diamante Nero)

Korona Astralis RIVJERA REIN
(Korona Astralis Atilla - Rovena Redzhi Rainer)

Black Females
Champion class

V1, CAC, RCACIB - Pride of Russia BARBAROSSA
(Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

V2, res.CAC - LADY REVE
(Red Rascal del Fiorsilva - Lizzy del Fiorsilva)

V3 - EVA LOTTA iz Zoosfery
(Smart Wood Hills Ellington Garri - Erinniya iz Zoosfery)

V4 - ZARINA DEL MARE NERO de Grande Vinko
(Fan-Fan de Grande Vinko - Gina Geretta de Grande Vinko)

V - Elegant Line SORBONNA
(Zordan Zew del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

V - Elegant Line STELLA
(Zordan Zew del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

Pride o Russia SNOW QUEEN
(Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

FUNNY GAMMY v.d. Ost Comitatus
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Elizar Ekspresja)

O'FINITY King of Darkness
(Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)

INDIAN BLACK GIRL del Bosco delle Piane
(Ale'Alamos del Citone - Kiss del Bosco delle Piane)

TIJANA DARIA di Altobello
(Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)

CITTA del Diamante Nero
(Fedor del Nasi - Olibee del Diamante Nero)

BECKERS MYSTIQUE v. Nobel Line
(Terror Lewan v. Jahrestal - Kriegerhof Odessa)

BRIE HERATA Cobra
(Ramon Betelges - Orianan Hanired del Rio Bianco)

Black Females

Brown Males

Baby class

Lotar BOUR BOUN
(Graphic Line Nearco - Zelda v. Morosso)

Semper Fidelis MURCIELAGO
(Uther v. Morosso - Smart Wood Hills Martini)

GUARD DE MARINE de Grande Vinko
(Jork del Nasi - Celebrita di Crimea de Grande Vinko)

Brown Males
Puppy class

PAPARAZZI v. Hunnoterra
(Bull di Casa Giardino - Shamaya del Mediano)

Odos NEVER SAY NEVER
(Bandit di Altobello - Odos Preety In Pink)

Brown Males
Youth class

V1 - Pride of Russia TARAS
(Pride of Russia Sidor - Teraline Imprez)

V2 -MAMBO ITALIANO del Fiorsilva
(Ianez dei Due Intenti - Raissa Rivien del Fiorsilva)

V3 - GAUDY di Caresi Nice
(Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

V - EVEREST de la Scytha
(Pride of Russia Urano - Suemi del Mediano)

Pride of Russia IGOR
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

CASTRO Best of Island
(Pride of Russia Odin - Ria Best of Island)

CITTO by The Sea
(Maxim di Altobello - Betelges Sienna)

Siculus Invunicus AQUILLON
(Mitto del Nasi - O'Finity King of Darkness)

Smart Wood Hills SADKO
(Smart Wood Hills X-trail - Pride of Russia Hali-Gali)

Sant Kreal RA
(Maxim di Altobello - Sant Kreal Terpsichore)

Brown Males
Intermediate class

V1, CAC - ZHIVAGO v. Hunnoterra
(Gold de Mediterranean - Laila v. Hunnoterra)

V2, res.CAC - EFES ETO Ginga House
(Oscar z Padoku - Atina Ginga House)

absent - JACKAL RONIN v. Wolf Stamm
(A'Condor v. Residenzschloss - For Me v. Wolf Stamm)

Brown Males
Open class

V1, CAC - JORK del Nasi
(Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)

V2, res.CAC - BENSON by The Sea
(Ale'Alamos del Citone - Betelges Sienna)

V3 - Queen of Black Diamonds CALYPSO
(Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)

V4 - BRONCO v. Belic House
(Billy Balboa Cobra - Zuma di Altobello)

V - Kaiserkraft DEMON
(Maxim di Altobello - Get Ready dor Akira)

absent - OZ di Casa Giardino
(Varenne di Casa Giardino - Blacktessa di Casa Giardino)

absent - DANIEL iz Zoosfery
(Pirat Pireira iz Zoosfery - Sant Kreal Jawa)

Brown Males
Working class

V1, CAC - UNO Best of Island
(Ale'Alamos del Citone - Britt Best of Island)

V2, res.CAC - LUCKY LUCIANO Tikrai Nauja
(Livonija Baron Hitch Cock - Borana di Altobello)

V3 - STINGER v. Haus Erfullungen Vunschen
(Modus Ost Udo Uilliam - Zolotaya Dinastiya Margaret)

V4 - URAN di Altobello
(Bandit di Altobello - Xantipa di Altobello)

absent - SASHA di Modello
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Merlin Monro di Modello)

Brown Males
Champion class


V1, CAC, CACIB, WORLD WINNER 2013 - Grand Mollis ARMANI

(Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)

V2, res.CAC - SOLO GOMEZ del Fiorsilva
(Gino Gomez del Citone - Raissa Rivien del Fiorsilva)

V3 - YUVENGO iz Zoosfery
(Teraline Indigo - Izabelle iz Zoosfery)

Brown Males

Brown Females

Baby class

VP1 - Casa di Fera BONNA VIOLA
(Zedor del Nasi - Elegant Line Sorbonna)

VP3 - Casa di Fera BRIGITTE
(Zedor del Nasi - Elegant Line Sorbonna)

Reiszade ASI ALIKA
(Darius di Caresi - Coryna di Caresi)

Semper Fidelis MARGARITA
(Uther v. Morosso - Smart Wood Hills Martini)

Executers Black Dogs APHRODITE
(President King of Darkness - Osca from King of Darkness)

Brown Females
Puppy class

VP1 - PENSACOLA v. Hunnoterra
(Bull di Casa Giardino - Shamaya del Mediano)

VP2 - FRINFRINA de Grande Vinko
(Maxim di Altobello - Gina-Geretta de Grande Vinko)

VP3 - CAMPARI C.C. od Telepa
(Indio di Perlanera - Aphrodite Tina Aurora od Telepa)

Brown Females
Youth class

V1, HPJ, JUNIOR WORLD WINNER 2013 - ZOE COPPER Ginga House
(Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)

V2 - Pride of Russia KALINA
(Punsh iz Doma Domeni - Pride of Russia One More)

V3 - KALIPSO QUEEN for Zoosfera
(Dobergaarden Forever Athos - Vivien iz Zoosfery)

V4 - MOCCA v. Bavaria
(Ale'Alamos del Citone - Irinland Olympia)

V - Yacheero's UNITA URMELITA
(Grand Mollis Armani - Odette Hanire del Rio Bianco)

REGATA RE di Perlanera
(Quickstep King of Darkness - Juanita di Perlanera)

Rellaps REYA
(Rellaps Google - Rellaps Enigma)

ODESSE v. Zwilling
(Barone del Diamante Nero - Eva Herzigova v. Hunnoterra)

Tom-Dober SELENA
(Pride of Russia Sidor - Tom-Dober Mona Lisa a Muzsa)

Erdoberki RAMONA RASHI
(Pride of Russia Amadaye - Csini Baba Charlotte)

CHAYENNE Best of Island
(Pride of Russia Odin - Ria Best of Island)

CIMET Shadow of The Darkness
(Livonija Baron Ink Indigo - Nero Diavolo Bella)

MOCCA of Blackmagic Land
(Vertigio of Blackmagic Land - Karma Best of Sea)

EL-CAMINO de la Scytha
(Pride of Russia Urano - Suemi del Mediano)

Brown Females
Intermediate class

V1, CAC - Pride of Russia IRISH
(Pride of Russia Sidor- Euro Dinamika iz Zoosfery)

V2, res.CAC - FOLLY POLLY di Caresi
(Tahi-Reme Dali - Tahi-Reme Yasmine)

BRINA BAHILU de Grande Vinko
(Zedor del Nasi - Ukrainka de Grande Vinko)

CINDY CRAWFORD v. Jahrestal
(Mitto del Nasi - Tigris v. Jahrestal)

Brown Females
Open class

V1, CAC - KALINA Betelges
(Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)

V4 - BINDY by the Sea
(Ale'Alamos del Citone - Betelges Sienna)

Rellaps JETTA
(Fedor del Nasi - Focus Once Upon a Time)

WALLIS HERA v. Noblesshof
(Famous Fidel di Perlanera - Nikita v. Noblesshof)

SHTUCHKA ESCHE TA iz Zoosfery
(S'Lichobor Ermak - Argenta Uma Black Mamba iz Zoosfery)

RISING STAR di Altobello
(Bandit di Altobello - Dreamgirl di Altobello)

ESTELLE del Bosco delle Piane
(Solo Gomez del Fiorsilva - Padme del Bosco delle Piane)

Brown Females
Working class

DIXIE DAYTONA di Arsomar
(Ale'Alamos del Citone - Olimpia Nike di Altobello)

FLOR
(Fedor del Nasi - Nice Campagnanensis)

Elegant Line ROKSOLANA
(Elegant Line Imperator - Liana)

Anlit Rilayns TIFFANI
(Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Kievskaya Rus)

Brown Females
Champion class


V1, CAC, CACIB, WORLD WINNER 2013, BOB - HAVANA dei Due Intenti

(Red Rascal del Fiorsilva - Hophelia dei Due Intenti)

V2, res.CAC - AURORA v. Ambassador
(Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)

V3 - ARUBA v. Sentinel Hungary
(Fedor del Nasi - Tahi-Reme Priscilla)

V4 - ARSINOE de Grande Vinko
(Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)

Tom-Dober PERSONA PEACH
(Fedor del Nasi - Graphic Line Atlanta Alice)

Defender of Bulgaria ARTEMIS
(Zordan Zewi del Citone - Fiona iz Ongal)

Pride of Russia BOURGEOIS
(Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

absent ALFETTA By The Sea
(Trotyl de Black Shadow - Sienna Betelges)

Brown Females

More Photos


Grand Mollis Armani


winners


Grand Mollis Armani


Grand Mollis Armani

comments powered by Disqus