Work results   IDC WM
Date: 14-15 May 2011
Place: Milano, Italy
Judges: A: Armin Baumeister
B: Alain Muller
C: Josef Klima
Results by: www.idc2011.it
 

 

Filter:
CAT SORT C.   NAME HANDLER A B C SUM QUAL. DESC. PLACE
14 31 IT OTTOMAC GIUSEPPE SOPRANI 100 95 97 292 QUAL V 1
24 8 CZ1 ALEXA SHERIDANO LE FANO LUDEK SILHAVY 95 87 94 276 QUAL SG 8
37 29 CH ARAK AMARUK DU FEU D'RAMON DANIEL TROXLER 0 0 0 0 disq.
38 26 CH ARAMI AMAT DU FEU D'ARAMON SANDMEIER HANSPETER 52 60 84 196 NQ INSUFF.
32 5 ES ARDENS GRETA JESUS RAMON MELERO FERNANDEZ 0 0 0 0 disq.
26 7 CZ1 A'SARA NIGRE FROM 14. MERIDIAN MARIE KLVANOVA 75 54 92 221 NQ SUFF. 29
31 25 SK ATIS Z RINCELOVA MILAN MIHOK 98 72 87 257 QUAL G 17
22 12 NL AYCKA VOM BURGHOF ERIC HERMANS 98 81 81 260 QUAL G 16
36 18 CH AYS AQUIRRE DU FEU D'ARAMON RITTER FRANZISKA 98 24 92 214 NQ SUFF. 30
1 21 AT BAGIRA DE LA CASA ALINA HELMUT TROJOVSKI 90 76 90 256 QUAL G 18
2 33 AT BEAST VOM ELBENWALD MARTIN KRUISS 94 93 91 278 QUAL SG 7
4 13 AT BIENE  VOM ELBENWALD GERLINDE WYCISK 96 80 17 193 NQ INSUFF.
21 34 NO BRISKA'S ALEX MORTEN LARSEN 99 93 90 282 QUAL SG 4
23 28 NL BRISKA'S  ZOSCA  C.W. VAN ALPHEN 95 70 87 252 QUAL G 22
8 4 DE BUMA VOM KATTENTURM DENNIS PANTHEN 75 91 88 254 QUAL G 21
30 27 SK CHARISMA NUOVA DOLCE VITA MIKLASOVA DARINA 93 88 85 266 QUAL G 11
10 24 DE COMET VOM BURGHOF ANDREAS DOERR 96 90 94 280 QUAL SG 5
12 2 DE DEXTER VOM MAINDREIECK GABRIELE GRUNDMANN 70 84 90 244 QUAL G 27
34 6 SE DIRAGOS IN FLAMES EMELIE LOWSTEDT 70 87 88 245 QUAL G 26
33 22 SE DOBFANCIER'S REGIUZ TORBJORN ERIKSSON 72 78 95 245 QUAL G 25
6 20 BE EDZAR VOM SCHLOSS LUPUS FREDDY SERMANT 90 82 90 262 QUAL G 12
29 3 CZ2 EFRITA BRYNAL GOLD FRANTISEK DOCEKAL 97 71 87 255 QUAL G 20
28 23 CZ2 ENITA LAGUNA NOVA MARTINA ARONOVA 35 74 29 138 NQ INSUFF.
3 30 AT ERNYIA VON DER LUSSENWIESE MONICA BAUMGARTNER 94 80 88 262 QUAL G 13
9 35 DE ESCARA  VOM FERRENBERG ELKE ALBRECHT 95 81 96 272 QUAL SG 10
15 32 IT FIONA DI TAMALU' SALVATORE LOVERRE 96 92 92 280 QUAL SG 6
5 36 BE FOUKEBOY VOM FERRENBERG FRANS HEREMANS 97 85 18 200 NQ INSUFF.
27 9 CZ2 HERMINIA ZKANAPE JITKAU SESTAKAVA 93 75 81 249 QUAL G 24
35 14 SE MEZZROW'S PUSHKIN CAMILLA RONQVIST 93 70 88 251 QUAL G 23
19 11 IT OGAN DE' ANDREOLI DINO BARATELLA 98 70 93 261 QUAL G 15
13 19 DE OSCAR VOM AURACHGRUND ROMAN SCHNEIDER 95 90 88 273 QUAL SG 9
17 16 IT PIPPY DI CASA GIARDINO FAUSTO ZAMBINI 97 90 96 283 QUAL SG 3
11 17 DE RINGO VOM BURGWALD JOERG FRITSCHE 97 95 96 288 QUAL V 2
20 IT URANIANKING DI CASA RIODA BARBARA VALENTI reserve
25 15 CZ1 URIAN MIRATIO DANIELA CAHOVA 90 86 86 262 QUAL G 14
18 1 IT VLADISLAV ANGELA MIGLIORINO 55 85 95 235 NQ SUFF. 28
16 10 IT WARRAS DEL PAIS BAVIERA LUCIANO VANO 96 70 89 255 QUAL G 19

 

 

 

QUALIFICATIONS BY TEAMS:

ITALY OTTOMAC GIUSEPPE SOPRANI 292 855 1
PIPPY DI CASA GIARDINO FAUSTO ZAMBINI 283
FIONA DI TAMALU' SALVATORE LOVERRE 280
GERMANY RINGO VOM BURGWALD JOERG FRITSCHE 288 841 2
COMET VOM BURGHOF ANDREAS DOERR 280
OSCAR VOM AURACHGRUND ROMAN SCHNEIDER 273
AUSTRIA  BEAST VOM ELBENWALD MARTIN KRUISS 278 796 3
ERNYIA VON DER LUSSENWIESE MONICA BAUMGARTNER 262
BAGIRA DE LA CASA ALINA HELMUT TROJOVSKI 256