Show Results 2008 CACIB Turku
Date: 2008-01-26
Place: Finland, Turku
Judge: Andre v.d. Broeck, Netherlands
Entries: 30
Results by: Mari Alho, alhomari@hotmail.com
 

 

Males
 
Puppy class
 
1 Lavrentij Alingar-Mag (Latino Lorenco V. Cobra x Imidz Hanna Alingar)
 
Junior class
 

EXC1 Bäbie’s Garden Macho Man (Livonijas Baron Heart Of Hamlet x Gracia Juliet Iz Slavnoi Stai)
EXC2 Little League’s Escudo (Livonijas Baron Heart Of Hamlet x Tahi-Reme Genett)
VG3 O’zone Fulton (Petrus Giro De Diemar x O’zone Babylone)
VG4 O’zone Fresno (Petrus Giro De Diemar x O’zone Babylone)

 
Intermediate class
 

EXC1 BM4 Ercci von der Rosenhöhe (Come as you are Godric x Dana von der Rosenhöhe)
EXC2 Little League’s Mondial (Irinland Marcelle Mondial x Little League’s Golden Touch)
VG3 Demolition Extra Elite (Tabor V. Castell x Mery Extra Moravak)
VG4 Stutz (Hainide Rolls-Royce x Toscanina’s Grevinna)

 
Open class
 

EXC1 BM3 Diamandin Santana (Sivaldo Betelges x Come as you are Frennie)
EXC2 Nightwish Mystic Anubis (Rowan v.d. Erjolihof x Eischa Vom Lechfeld)
EXC3 Petremma’s Rammstein (Hainide Rolls-Royce x Sant Kreal Sweet Symphony)
VG4 O’zone Devon (Toscanina’s Monsieur Mozart x Natascha Number 1)
VG Mamres Thompsson (Mamres Luigi Latino x Mamres Kait Karlanda)
VG Viva’la Rosa Attack (Herkules Gabi Vigo x Sant Kreal Pesnya)

 
Working class
 
EXC1 BM2 res-CAC res-CACIB O’zone Baku (Como Jivano di Matario x Medusa von der Räuberhöhle)
 
Champion class
 

EXC1 BM1 CAC CACIB BOB Armani Dente del Giganto (Baron Nike Renewal x Ines Cobra)
VG2 A’dreams Magnum (A’dreams Pilot x A’dreams Rhea)

 
Females
 
Puppy class
 
1 HP BOB-puppy A’dreams Gisele (Sant Kreal Yury Dolgoruky x A’dreams Noelle)
 
Junior class
 

VG1 Viva’la Rosa Commando (Smart Wood Hills Elisir x Sant Kreal Chudo Viva La Rosa)
VG2 Denwest X-mas Saga (A’dreams Magnum x Tahi-Reme Yogobella)
VG3 O’zone Formosa (Petrus Giro De Diemar x O’zone Babylone)

 
Intermediate class
 

VG1 Saleen (Hainide Rolls-Royce x Toscanina’s Grevinna)
VG2 Tamlands Donna Karan (Fedor del Nasi x Aritaur Hermione)

 
Open class
 

EXC1 BF2 CAC res-CACIB Park Hill’s X’mas Cherie (Yacheero’s El Grafito x Hainide Vera-Valentine)
EXC2 BF3 res-CAC Park Hill’s Charming Cher (Yacheero’s El Grafito x Hainide Vera-Valentine)
EXC3 BF4 Park Hill’s Cute Cinderella (Yacheero’s El Grafito x Hainide Vera-Valentine)
VG4 Darya’s Dria Delfie (Jotunheim’s Hugin x A’dreams Elfrida)
VG Toscanina’s Grevinna (Toscanina’s Ethos Estefano x Smart Wood Hills Marusja)

 
Champion class
 
EXC1 BF1 CACIB BOS Marvinette’s Evista Edera
 
 

 

Services | Homepage | Contact  © Dobermann Review