Show Results 2008 CACIB Brno, Czeck
Date: 2008-02-10
Place: Brno, Czeck
Judge: Špoljaric Boris (HR)
Entries: 36
Results by: Jana Cechová
 

 

Males Black
 
Junior class
 
VP1 Sylvester Halit Paša (ICH Chinji Ramonsburg´s x CH Britannica Goldest Diamond)
VP2 Thor Toskr z Helfštýna (Caliandro v.Nemesis x Peneloppe Pat z Gor Przeznaczenia)
 
Youth class
 
Ex.1, CAJC Hiddo od Dvou lvu (ICH Grand di Villa Conte x ICH Agnes od Dvou lvu)
Ex.2 Berry from Fourteenth Meridian (CH Nitro del Riobianco x ICH Grey Asdemi di Matario)
 
Intermediate class
 
Ex.1, CAC Bodie Proffi di Brittasgang (Elton Extra Moravák x Brittanica Halit Paša)
Ex.2, Res. CAC Caro Extra Elite (Energy Extra Moravak x CH Ira Extra Moravák)
 
Open class
 
Ex.1, CAC, r.CACIB Ardens Washington (Ebano x Ardens Romeo´s Juliet)
Ex.2, r.CAC Archie Halit Paša Alargo Bohemia (CH Sergius-Aleksandrija Rehikh x CH Alessandra Halit Paša)
 
Working class
 

Ex.1, CAC Cliff vom Beuchower Hof (Noran v.Les Deux Peupliers x Andra vom Beuchower Hof)
 
Females black
 
Baby class
 
VP Anna Anakonda z Rybalkovy (ICH Ramonsburg´s Chinji x CH Cynthia Halit Paša)
 
Junior class
 
VP1 Sunny Halit Paša (ICH Ramonsburg´s Chinji x CH Brittanica Goldes Diamond)
VP2 Jaspa od Dvou lvu (Urbano del Diamante Nero x Anelly od Dvou lvu)
VP3 Sheilla Halit Paša (ICH Ramonsburg´s Chinji x CH Brittanica Goldes Diamond)
 
Youth class
 
Ex.1, CAJC Bonnie from Fourteenth Meridian (ICH Nitro del Riobianco x ICH Grey Asdemi di Matario)
Ex.2 Haggi od Dvou lvu (Grant di Villa Conte x Agnes od Dvou lvu)
Ex.4 Hermína Zkanape (Bentley od Dvou lvu x Grafin Alane of Mon-Ja-Mes)
Ex.3 Nomi Halit Paša (CH Nitro del Riobianco x JCH Fantasia Betelges)
Ex. Alexa Sheridano le Fano (Cliff com Beuchower Hof x Fergie Calibra Magic)
Ex. Qaja Quorika z Helfštýna (Eria Pro Red River x Harmony Helfenstein z Gor Przeznaczenia)
Ex. Carevna di Brittasgang (Spike Les Deux Peupliers x Brittanica Halit Paša)
Ex. Corleona Lady di Brittasgang (CH Spike Les Deux Peupliers x JCH Brittanica Halit Paša)
Ex. Diksi Gleniak (CH Titan di Altobello x CH Kleopatra Ukr-Bakkara)
 
Intermediate class
 
Ex.1, CAC Taiga z Cyklonu Silesia (Nathan z Cyklonu Silesia x O´Gee z Cyklonu Silesia)
Ex.2, r.CAC Dolly Extra Elite (Tabor v.Castell x Mery Extra Moravák)
Ex.3 Dangerous Lady Alary Aslar (Grand di Villa Conte x Angie Alary Cerný Poklad)
Ex.4 Baby Brittannica di Brittasgang (Elton Extra Moravak x JCH Brittanica Halit Paša)
 
Open class
 
Ex.1, CAC Geraldine Halit Paša (ICH Tyson di Campovalano x CH Britannica Halit Paša)
Ex.2, r.CAC Assunta Black Dancer (Gex Agent Arnak x Assuria Goldest Diamond)
 
Working class
 
Ex.1, CAC, CACIB, BOB A´Sara Nigre from Fourteenth Meridian (Nitro del Riobianco x Grey Asdemi di Matario)
Ex.2, r.CAC Iris Abba-Sonia (Amor Extra Moravák x Eris Abba Sonia)
 
Champion class
 
Ex.1, CAC Anything for You Alias (ICH Cillina Conor Jahrenstal x CH Wendy Wiky z Tomky)
 
Brown Males
 
Youth class
 
Ex.1, CAJC Bartolomeu z Yanderova (CH Kirk Kroy z Helfštýna x Allison Ally z Yanderova)
 
Intermediate class
 
Ex.1, CAC, CACIB Twist z Cyklonu Silesia (Nathan z Cyklonu Silesa x O´Gee z Cyklonu Silesia)
 
Open class
 
Ex.1, CAC Usher z Cyklonu Silesia ( Kirk Kroy z Helfštýna x La Toya z Cyklonu Silesia)
 
Brown Females
 
Intermediate class
 
Ex.1, CAC, r. CACIB Labella Halit Paša (JCH Graphic Line Antey x Izis Gabi Vigo)
 
Open class
 
Ex.1, CAC Lorraine Halit Paša (JCH Graphic Line Antey x Izis Gabi Vigo)
 
 

 

Services | Homepage | Contact  © Dobermann Review