Show Results 2008 CACIB Kiev
Date: 2008-04-26
Place: Kiev, Ukraine
Judge: Igor Siemienienko (UA)
Entries: 32
Results by: <kplewka@proxim.lublin.pl>
 

 

Males
 
Baby class
 

Vp1, Best Baby – VINSENT iz Zamka Printsessi

 
Puppy class
 
Vp1 – Santa Julf KARDINAL
(Tahi-Reme Gerett – Santa Julf Dea de Vita)
 
Youth class
 

Exc1, CAJC, Best Junior – Tira Vento MALIBU
(Sant Kreal Rembrandt – Hacima z Padoku) - finished Jr Ukr Champion

Exc2 – HEARTBREAKER de Grande Vinko
(Teraline Indigo – Playgirl de Grande Vinko)

Exc3 – Santa Julf IDALGO
(Livonijas Baron Ikos Immortal – Santa Julf Amazonka)

 
Intermediate class
 

Exc1, CAC – Sant Kreal DEDAL
(Pluto de Grande Vinko – Sant Kreal Zabava)

Exc2, res-CAC – GRANITE de Grande Vinko
(Tahi-Reme Gerett – Odisseya de Grande Vinko)

 
Open class
 

Exc1, CAC – FARAON S Mysa Hersones
(Imperator de Grande Vinko – Zheltaya Orhideya s Mysa Hersones)

Exc2, res-CAC – CHAMBERLAIN S Mysa Hersones
(Pimm’s Number One iz Doma Domeni – Tsersarka s Mysa Hersones)

 
Working class
 

Exc1, CAC, res-CACIB – Santa Julf DUCHE DONATELLO
(Horus del Mediano – Santa Julf Barishnja Baltivana)

Exc2, res-CAC – FAN-FAN de Grande Vinko
(Tamerlan iz Slavnoi Stai – Notrdam de Vinko)

 
Champion class
 

Exc1, CAC, CACIB, BOB – Tira Vento CHOCO
(Tahi-Reme Diablo – Hacima z Padoku)

Exc2, res-CAC – A’Donikons HOLLIFILD
(Arnold Master of Masterhof - A'donikons Zhemchuzhinka Zhenevieva)

 
Females
 
Baby class
 
Vp1 – KALINA KRASNAYA Grand Azaro
 
Puppy class
 
Vp1, Best Puppy – Pride of Russia FERENZI
(Urbano del Diamante Nero – Sharon iz Zoosfery)
 
Youth class
 

Exc1, CAJC – ENIGMA S Mysa Hersones
(Pluto de Grande Vinko – Tsara Tcarina s Mysa Hersones)

Disq. – Inborn Fortuna BACCARA
(Icarus di Altobello – Diva Vivat Viktoriya iz Gratsiano)

 
Intermediate class
 

Exc1, CAC – Modus Ost BELL BRUNHILDA
(Modus Ost Wild Wind – Modus Ost Vira Virtual)

Exc2, res-CAC – GLAMOUR GIRL de Grande Vinko
(Tahi-Reme Gerett – Odisseya de Grande Vinko)

 
Open class
 

Exc1, CAC, res-CACIB – HONDA iz Gratsiano
(Graphic Line Favorit – Grilyazh Garmoniya iz Gratsiano)

Exc2, res-CAC – CHRESHNYA SLADKAYA MOYA s Mysa Hersones
(Pimm’s Number One iz Doma Domeni – Tsersarka s Mysa Hersones)

Exc3 – Zolotaya Dinastiya MARGARET
(Zhemchuzhina Chernozemiya Gerts – Ak-Yar Kaissa)

Exc4 – Sergius Aleksandrija MELODY MAUR
(Pimm’s Number One iz Doma Domeni – Adel Adriana de Vinko)

 
Working class
 

Exc1, CAC, CACIB, BOS – BARHAT-BAYADERA Van Anberi
(Tahi-Reme Gerett – Atenais-Avrora van Anberi)

Exc2, res-CAC – ENSHANTRESS ELLIE de Grande Vinko
(Jalu Ja’akov v. Diaspora – Orange de Grande Vinko)

Exc3 – Modus Ost WIS WESPERA
(Pluto de Grande Vinko – Modus Ost Gottingera)

Vg4 – Ak-Yar ROXANA
(Livonijas Baron Hitch Cock – Ak-Yar Yaranga)

 
Champion class
 
Exc1, CAC – LEGENDA iz Zoosfery
(Tahi-Reme Gerett – Nikita iz Zoosfery)
 
 

 

Services | Homepage | Contact  © Dobermann Review