Show Results 2008 Slovenian Club Show
Date: 8. June
Place: Ljubljana, Slovenia
Judge: Rudi Kilmaer
Entries: 38
Results by: Slobodan Maksimovic
Most pics by: Katja Kranc
 

 

Males Black
 
Baby class
 

VP1 Torp del Nasi
(Nitro del Rio Bianco x Gloria del Nasi)
 
Puppy class
 

VP1 Bravo Lazodobi
(Come As You Are Godric x Gina Esporai)
 
Youth class
 


VG1 Questo Betelges
(F'Hiram Abif Royal Bell - Greta Betelges)

VG2 Pharo of Blackmagic Land
(Pathos delle Querce Nere - Galla of BlackMagic Land)

 
Intermediate class
 


EX1, CAC SLO - TITUS TARANTULA v. Jahrestal
(Livonijas Baron Hero Hieronimus - Princes Phiola v. Jahrestal)

VG2 - CASANOVA QURI of Sneyk
(Don Vito Qviri of Arno House - Atina of Sneyk)

 
Open class
 

EX1, CAC SLO - TAKE THAT v. Jahrestal
(Livonijas Baron Hero Hieronimus - Princes Phiola v. Jahrestal)
 
Champion class
 

EX1, CAC SLO, Club Winner - Tom-Dober HAGI
(Tamerlan iz Slavnoi Stai - Brenda Bahia v. Ashanti)
 
Females black
 
Baby class
 

VP1 - TROJA del Nasi
(Nitro del Rio Bianco x Gloria del Nasi)
 
Puppy class
 


VP1 - TASHA Betelges
(Eria Pro Maestro di Capella - Galilea Betelges)

VP2 - BIBA Lazodobi
(Come As You Are Godric - Gina Esporai)

VP3 - OLIVIA of BlackMagic Land
(Hogar of BlackMagic Land - Gipsy of BlackMagic Land)

VP4 - ENIGMA Black Iron Warrior
(Pierce Patrick od Telepa - Zuma The Best Line)

 
Youth class
 


VG1 - PAOLA del Nasi
(Fedor del Nasi - Gloria del Nasi)


VG2 - Tom-Dober KATYA
(Graphic Line Antey Anton - Tom-Dober Elli)

 
Intermediate class
 


EX1, CAC SLO - TIGRIS LEVAN v. Jahrestal
(Livonijas Baron Hero Hieronimus - Princes Phiola v. Jahrestal)

EX2 - Irinland MADLEN MON SHERY
(Irinland Zar Zidan - Irinland Lotta Laura)

EX3 - DIABLA Lucky Rose
(Sant Kreal Tsenturion - Agata Lucky Rose)

EX4 - DIBY Lucky Rose
(Sant Kreal Tsenturion - Agata Lucky Rose)

 
Open class
 


EX1, CAC SLO - Tom-Dober JETTA BLACK PEARL
(Graphic Line Antey Anton - Tom-Dober Elli)

EX2, res.CAC SLO - LARA of BlackMagic Land
(Grant di Villa Conte - Ginger of BlackMagic Land)

EX3 - Focus NICKNAME TINY
(Cillian Connor v. Jahrestal - Focus Kahlua)

EX4 - TAMARA LEWAN v. Jahrestal
(Livonijas Baron Hero Hieronimus - Princes Phiola v. Jahrestal)

 
Working class
 

EX1, CAC SLO - LARINYA de Gagnant
(Wanja Wandor v. Stevinhage - Gipsy v. Dunav Stam)

EX2, res. CAC SLO - LIL LAGUNA Black Novak
(Come As You Are Jared - Iowa Ivoru Black Novak)

 
Champion class
 
EX1, CAC SLO, Club Winner - GALILEA Betelges
(Fedor del Nasi - Virginia Betelges)
 
Brown Males
 
Puppy class
 
VP1 - BOBBY Lazodobi
(Come As You Are Godric - Gina Esporai)
 
Youth class
 
EX1, Junior Winner - Pride of Russia DALGO
(Fedor del Nasi - Barcelona iz Doma Domeni)
 
Brown Females
 
Baby class
 

VP1 - Sant Kreal NUOVA FIABA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Prinzessa Presto)
 
Puppy class
 

VP1 - BAKIRA Lazodobi
(Come As You Are Godric - Gina Esporai)

VP2 - ODESA of BlackMagic Land
(Hogar of BlackMagic Land - Gipsy of BlackMagic Land)

 
Youth class
 


EX1, Junior Winner & BOB - Pride of Russia DASCHA
(Fedor del Nasi - Barcelona iz Doma Domeni)


EX2 - REVITA del Nasi
(Fedor del Nasi - Europa Eva del Nasi)


EX3 - BETELGES SENNA del Nasi
(Fedor del Nasi - Holly del Nasi)

 
Open class
 
VG1 - SIGURNEY de Gagnant
(Cillian Connor v. Jahrestal - Ida Dzina de Gagnant)
 
Working class
 


EX1, CAC SLO, Club Winner - KARMA KAJA del Nasi

(Ferrofarah Gomez di Campovalano - Wallis Niki of tandenberg)

EX2, res. CAC SLO - PUMA v. Playboy
(Cillian-Connor v. Jahrestal - Wanessa Royal Bell)

 
Champion class
 
EX1, CAC SLO - IOWA IVORY Black Novak
(Cillian Connor v. Jahrestal - Lena Sawages)
 
 

 

Services | Homepage | Contact  © Dobermann Review