Warning: include(res/ie_fixes.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 18 Warning: include(): Failed opening 'res/ie_fixes.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 18

Specialty Dobermann Show in Ekaterinburg

2014-06-29
Ekaterinburg, Russia
Barbara Zanieri Corsini (IT)
58 present
Marina Lemt
Hide photos

Jump to:
Black Males
Black Females
Brown Males
Brown Females

« Back to top
winners
BIS and RBIS
Filter:

Black Males

Baby class

Vp.1, Best Baby Black, BIS BABY - BARON ALTER EGO
(Oscar z Padoku x Livonija Baronessa Pia Pandora)

Vp.2 –URAL MODUS CHESTERTON
(Svet Muroma Salerno Esatto – Sant Kreal Javiera)

Vp.3 - BLESK LEO EVGENI
(Sant Kreal Urus х Blesk Leo Evelin)

Black Males
Puppy class

Vp.1, CW- KOPPOD ORO PLIMUT PRAULER
(PoR Konon х Koppod Oro Cha)

Black Males
Youth class

Exc.1, CW, Youth Club Winner - SVET MUROMA GRANDIS LAURUS
(Efendy iz Zoosfery - Svet Muroma Scalea Elettezza),

Exc.2 JCC- TERALINE INFRANCO
(Blackjack Bluffer von Jahrestal – Тeraline Мontera)

Black Males
Intermediate class

Ex.1, CW, CCC- YNWORD IZ ZOOSFERA
(PoR Urwan х Velvet iz Zoosfera),

Exc.2, СС –YNKERS IZ ZOOSFERA
(PoR Urwan х Velvet iz Zoosfera)

Black Males
Open class

Exc.1, CW. CCC –SAN DONATO GREI
(PoR Sidor х Ramona Rey)

Black Males
Winner class

Exc.1, CW, CCC-ART VEAL LOSTRAN KAIRS
(Ramires Rubi x SA Kirilitsa)

Exc.2, СС -HIT SEZONA SO STANITSY MAGNITNAJA
(Apell de Fortuna Volf x Jagodka Chernichka so Stanitsy Magnitnaja)

Black Males
Champion class

Exc.1, CW, CCC, CLUB WINNER-SVET MUROMA SALERNO ESAТTO
(S'LICHOBOR ERMAK x SMARTWOODHILLSSICILIA)

Black Males
Club Champion class

Exc.1 CW -APPEL DE FORTUNA VOLF
(Leo Vom Markishen Land x Kirelli Gold Rose)

Exc.2 - TERALINE FANTOM
(Ethos Steinhage-Grad – Тeraline Мontera)

Black Males

Black Females

Baby class

Vp.1 CW-KING'S TEIL ARIAL
(Apell de Fortuna Volf х Esenia Feiri Teil Kuin)

Vp.2 - URAL MODUS CHERNOOKAIA
(Svet Muroma Salerno Esatto - Sant Kreal Javiera)

Vp.3- URAL MODUS CHERODEIKA
(Svet Muroma Salerno Esatto - Sant Kreal Javiera)

Vp.4- BLESK LEO JOZEFINA
(Sant Kreal Urus х Markiza Angelov)

Vp.5-SANTA SALLI SMALL
(OLARIS OPTIMUS BARON х NEMESIDA NIKTA)

Vp.6- URAL MODUS CHERECHNA
(Svet Muroma Salerno Esatto - Sant Kreal Javiera)

Black Females
Puppy class

Vp.1 CW, Best Puppy Black, BIS Puppy-YRKAJA FAVORITKA SO STANITSY MAGNITNAJA
(LIVONIJA BARON RINGO STAR х Iagodka Cherninichka so Stanitsy Magnitnaja)

Vp.2-JANNA AIOLA INNODGEN
(Zhemchujina Chernozemya Rostislav х Triniti Zvezda Udachi)

Black Females
Youth class

Exc.1, CW, Youth Club Winner, Best Youth Black, BIS Youth- DALIDA IZ ZOOSFERY
(Ale Alamos del Citone х Eva Lotta iz Zoosfery)

Exc.2, JCC –RUSSION KOLORIT GALAXI
(LIVONIJA BARON NICCOLO NERO x Russian Kolorit Yurana Yumm)

Exc.3-KASA GUNARIS DOINA
(PoR URWAN х Etna Mons iz Zoosfery)

Exc.4-EVGENIKA UNIC GREIS
(Apell de Fortuna Volf х Britanica Best Only Onward)

Black Females
Intermediate class

Exc.1,CW, CCC, CLUB WINNER, BOB BLACK, BIS - YUAN IZ ZOOSFERY
(Pride of Russia Urwan х Velvet iz Zoosfery)

Exc -FARTEK*S EGOZA
(Keit Krais х Champion Iriska iz Galakuna)

Black Females
Open class

Exc.1, CW, CCC - SAN DONATO GLORIA
(PoR Sidor х Ramona Rey)

Exc.2, СС - BLESK LEO EVELINA
(Ornaldo Lax Roy x Zeta Jons for Galakuna),

Black Females
Working class

Exc.1, CW, CCC - MONA LISA MONA LISA SO STANI TSY MAGNITNAJA
(Sant kreal Perfekt x Yaroslavna Knyazhna so Stanitsy Magnitnaja)

Exc.- Theophany Tweedi dla Ascania
(Ginger-Grant de Grande Vinko x Diana Doch Tamerlana)

Black Females
Winner class

Exc.1, CW, CCC -ASKANIА NIMFEYA NIKA
(Teraline Fanton х Modust Ost Fermida Filia )

Exc.2 , СС -HILDEGARDA SO STANI TSY MAGNITNAJA
(Apell de Fortuna Volf х Jagodka Chernichka so Stanitsy Magnitnaja)


Black Females
Champion class

Exc.1, CW, CCC -VELVET IZ ZOOSFERY
(Maxim Di Attobello x Kabbalah iz Zoosfery)

Exc.2, СС -SVET MUROMA CHIAREZZA ZOCCA
(Grand Mollis Armani - Smart Wood Hills Sicilia)

Black Females
Club Champion class

Exc.1 CW -OTRADA MOYA SO STANI TSY MAGNITNAJA
(Carlosgerns di Priskonte x Jagodka Chernichka so Stanitsy Magnitnaja)

Black Females
Veteran class

Exc.1, CW, Best veteran - DANA DARIANA
(Tamir Tamerlan x Shkoda Felicia)

Black Females

Brown Males

Baby class

Vp.1, CW, Best Brown Baby- SVET DEMIRA BOSTON
(Appel di Fortuna Volf х Aleksvel Klevaja Devochka)

Vp.2, - BLESK LEO ELSON
(Sant Kreal Urus х Blesk Leo Evelin)

Brown Males
Youth class

Exc.1, CW, Youth Club Winner- ASKANIА ROMARIO
(Teraline Fanton х Jemima-Jillian de Grande Vinko)

Exc.2, JCC- TSEZAR SON YAKHONTA
(Aк-Yar YAHONT х Aleksvel Zvezda Po Imeni Sunse)

Brown Males
Intermediate class

Exc.1, CW, CCC - BLESK LEO VITYAZ
(Ornaldo Lax Roy x Markiza Angels)

Brown Males
Open class

Exc.1, CW, CCC BLESK LEO VIKING
(Ornaldo Lax Roy x Markiza Angels)

Exc.2, CC - BLESK LEO YUSTINIAN
(Ornaldo Lax Roy x Markiza Angels)

Brown Males
Winner class

Exc.1, - OLARIS OPTIMUS BARON
(Sant Kreal Perfekt x Larsi Litl Letual)

Brown Males
Champion class

Exc.1, CW, CCC - LIVONIJA BARON RINGO STAR
(Oscar z Padoku x Livonija Baronessa Lucretia Lourdes)

Brown Males
Club Champion class

Exc.1, CW - ORNALDO LAKS ROY
(Pirat Pireira iz Zoosfery x Sant Kreal Jawa)

Brown Males

Brown Females

Puppy class

Vp.1, CW - SAN DONATO JESIKA
(Teraline Fanton х Askania Zlata)

Brown Females
Youth class

Exc.1, CW, Youth Club Winner, Best Youth Brown - ASKANIА RADMILA
(Teraline Fanton х Jemima-Jillian de Grande Vinko)

Exc.2, JCC- GRANDA COR ROCCO
(Oskar z Padoku х Rocco z Padoku)

Brown Females
Intermediate class

Exc.1, CW, CCC- ASKANIА PALMA
(Teraline Fanton х Theophany Tweedi dla Ascania )

Exc.2, CC- SVET DEMIRA ASSOL
(Aк-Yar YAHONT х Aleksvel Klevaja Devochka)

VG- EVA-LAURA IZ GALAKUNA
(Appel di Fortuna Volf х Tamara iz Galakuna)

Brown Females
Open class

Exc.1, CW, CCC, Club Winner, BOB Brown - SERGIUS ALEKSANDRIJA FENIX
(Sant Kreal Zeus x Sergius Aleksandrija O'Adriana Prima)

Exc.2, CC- PRIDE OF RUSSIA PRIMAVERA
(Praid of Russia Sidor х Zolotaya Dinastiya Nubira)

Brown Females
Winner class

Exc.1, CW, CCC –HARIZMA YRAL MODUS
(Modus Ost Leopold х Aleksvel Zvezda

Brown Females
Champion class

Exc.1, CW, CCC - PETRA Z PADOKU
(Armani De Terra Mirabelli x Wiski Gabi Wigo)

Brown Females
Warning: include(dr/disqus.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 547 Warning: include(): Failed opening 'dr/disqus.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 547
Warning: include(credit.php): failed to open stream: No such file or directory in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 554 Warning: include(): Failed opening 'credit.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php73/lib/php:/storage/content/07/1010107/pear/php') in /storage/content/07/1010107/dobermann-review.com/public_html/show/2014/06-29_Specialty_Ekaterinburg_Russia_2014/index.php on line 554